Jesteśmy tu, by zapewnić dobre sąsiedztwo na lata

Odkryj korzyści, jakie niosą morskie farmy wiatrowe dla Ciebie i Twojego otoczenia

Dialog i lokalne zaangażowanie

Cykliczne spotkania z mieszkańcami

Prowadzimy otwarty dialog i organizujemy regularne konsultacje z lokalną społecznością. Stały kontakt z mieszkańcami, przedsiębiorcami, rybakami i innymi użytkownikami morza ma dla nas ogromne znaczenie.

Warsztaty z lokalną administracją

Organizujemy cykliczne spotkania informacyjne mające na celu szerzenie wiedzy, podnoszenie kwalifikacji i wymianę doświadczeń z przedstawicielami administracji oraz instytucji bezpośrednio zaangażowanych w rozwój morskich farm wiatrowych w Polsce.

Lokalne wydarzenia

Aktywnie uczestniczymy w życiu lokalnej społeczności. Udział w ważnych dla niej wydarzeniach pozwala nam prowadzić dialog z mieszkańcami, turystami, lokalnymi organizacjami i przedsiębiorcami.

Współpraca z lokalnymi instytucjami

Współpracujemy z instytucjami, które mają wpływ na rozwój naszych projektów oraz wspierają nas w ocenie oddziaływania morskich farm wiatrowych na środowisko.

Spotkania z mieszkańcami i lokalną administracją są częścią naszego Programu Flagowego ”Centrum Promocji i Informacji”

Współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami

Maksymalizujemy zaangażowanie lokalnych firm. Łączymy polskich przedsiębiorców z międzynarodowymi partnerami posiadającymi know-how w branży morskiej energetyki wiatrowej. Wspieramy budowę polskiego łańcucha dostaw i zwiększamy szansę krajowych dostawców na dołączenie do projektów inwestycyjnych na całym świecie. Nasze inwestycje to także nowe możliwości rozwoju dla lokalnych firm z branży turystycznej i gastronomicznej. Działania te wdrażany w ramach naszego Programu Flagowego ”Pakiet Zobowiązań Kontraktowych”.

Planowany udział polskich dostawców w projektach Bałtyk 2 i 3
23-38 %

Planowany udział polskich dostawców w projektach Bałtyk 2 i 3

Szacunkowa wartość projektów Bałtyk 2 i 3
22 mld zł

Szacunkowa wartość projektów Bałtyk 2 i 3

Odwiedź nasze Centrum informacji o morskich farmach wiatrowych w Łebie

Godziny otwarcia ikona

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
12:00 - 16:00

Inicjatywy edukacyjne i społeczne

Współpraca z uczelniami

Angażujemy się w kształcenie przyszłych pracowników morskiej energetyki wiatrowej. Od 2019 roku współpracujemy z Wydziałem Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej, a od 2022 r. z Pomorskim Centrum Kompetencji Morskiej Energii Odnawialnej, powołanym przez lokalne samorządy oraz Rumia Invest Park.

"Współpracę przy projektach Bałtyk rozpoczęliśmy w 2013 roku. Udział w tych projektach pozwolił nam osiągnąć kolejne poziomy profesjonalizmu usług na rynku offshore."

Lucjan Gajewski, Wiceprezes Zarządu MEWO S.A.

"W 2022 roku zaangażowaliśmy się w prace przy projektach Bałtyk 2 i 3. To perspektywiczna branża. Nasze usługi przyciągają także zainteresowanie zagranicznych podmiotów."

Dariusz Wojciech Czajka, Prezes Zarządu Squadron Sp.z o.o.

"Opracowanie metody przekroczenia linii brzegowej w 2021 roku wymagało od naszych inżynierów wypracowania nowych metod działania. Liczymy na dalsze możliwości współpracy przy morskich farmach."

Jacek Janicki, właściciel w Janicki

"W 2022 roku zbudowaliśmy w Polsce wielozadaniowy holownik Fairplay-37. Wykorzystaliśmy go w kampanii pomiarowej dla Bałtyk 1 i zamierzamy stosować przy kolejnych projektach."

Arkadiusz Ryż, Offshore Wind Project Manager, Fairplay Towage

"Dzięki zaangażowaniu w projekty Bałtyk zdobyliśmy cenne kompetencje i doświadczenie. To dla nas bardzo perspektywiczna branża."

Mateusz Samulak, Prezes Zarządu PROJMORS

"W 2022 roku opracowaliśmy Front-END Engineering Design (FEED) dla zadania Bałtyk 2 i 3. Nasze doświadczenie oraz profesjonalne podejście koleżanek i kolegów z Equinor i Polenergii pozwoliło na spełnienie wysokich standardów pracy i dalszy rozwój kontraktu."

Tomasz Walczak, Zastępca Dyrektora Działu Projektowego w ENPROM

Nowe perspektywy zawodowe

Farmy wiatrowe na morzu to nieograniczone możliwości rozwoju dla specjalistów z bardzo wielu dziedzin:  od zawodów technicznych, inżynierów i programistów po prawników, finansistów i marketingowców. Dlatego inwestujemy w edukację i rozwój kadr na Pomorzu. Wdrażamy także własne programy: ”Akademię Kompetencji Morskich” oraz  ”Centrum Innowacji Morskich”.

Nowych miejsc pracy na pomorzu i w Polsce w cyklu życia projektów
10 000

Nowych miejsc pracy na pomorzu i w Polsce w cyklu życia projektów

Minimalny okres działania farmy
25 lat

Minimalny okres działania farmy

W ramach witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Dowiedz się więcej.