Dowiedz się, kim jesteśmy

Equinor i Polenergia wspólnie realizują trzy projekty morskich farm wiatrowych w polskiej części Morza Bałtyckiego

Bałtyk

Historia partnerstwa

Jako pierwsi na polskim rynku połączyliśmy siły, by otworzyć nowy rozdział polskiej energetyki. Polsko-norweskie konsorcjum zawiązane w celu budowy morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim stało się wyznacznikiem dla innych tego typu projektów. Projekty trzech farm wiatrowych na Bałtyku realizujemy w ramach trzech spółek joint venture, w których obaj partnerzy mają po 50 proc. udziałów.

Equinor pełni rolę operatora w fazie rozwoju, budowy i eksploatacji, a Polenergia odpowiada za uzyskanie wszystkich pozwoleń oraz zarządzanie sprawami krajowymi związanymi z rozwojem projektów. Equinor to czołowy deweloper i operator morskiej energetyki wiatrowej na świecie. Polenergia to największa prywatna grupa energetyczna w Polsce.

©Equinor

Equinor

Equinor to międzynarodowa firma energetyczna z 50-letnim doświadczeniem, działająca w ponad 30 krajach. Zatrudnia 22 tys. osób budując kulturę szacunku, różnorodności oraz równowagi pomiędzy życiem osobistym i zawodowym.

Dostarcza energię z różnych źródeł stawiając na rozwiązania przyjazne dla środowiska, by stać się neutralną dla klimatu do 2050 roku. Jest jednym z liderów na globalnym rynku morskiej energetyki wiatrowej.

W Polsce oprócz morskich farm wiatrowych Equinor rozwija także odnawialne źródła energii na lądzie, w tym wielkoskalowe farmy fotowoltaiczne i wiatrowe. W portfolio firmy wchodzi m.in. największa na świecie morska farma Dogger Bank, pierwsza pływająca farma wiatrowa Hywind Scotland i największa na świecie pływająca farma wiatrowa Hywind Tampen.

Odwiedź naszą stronę
@Polenergia

Polenergia

Polenergia to największa polska prywatna grupa energetyczna, która składa się z pionowo zintegrowanych spółek działających w obszarze wytwarzania energii z odnawialnych i niskoemisyjnych źródeł oraz dystrybucji i obrotu energią elektryczną.

Polenergia jest pierwszym polskim przedsiębiorstwem, które podporządkowało swoją wizję rozwoju budowie zeroemisyjnej gospodarki. Grupa angażuje się w rozwój lądowych farm wiatrowych, farm fotowoltaicznych, elektromobilność oraz transformację wodorową.

Strategicznym projektem realizowanym przez Polenergię jest budowa farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy do 3000 MW we współpracy z norweskim Equinor.

Odwiedź naszą stronę

W ramach witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Dowiedz się więcej.