Zielona energia
szacunkowy udział naszych projektów w mocy zainstalowanej w Polsce
szacunkowy udział naszych projektów w mocy zainstalowanej w Polsce
szacunkowa wartość naszych inwestycji na Bałtyku
miejsc pracy w całym cyklu naszych projektów
od brzegu
mocy
turbin
udział w aukcji o wsparcie dla morskich farm wiatrowych
miejsce przyłączenia do stacji elektroenergetycznej PSE
od brzegu
mocy
turbin
planowane uruchomienie
miejsce przyłączenia do stacji elektroenergetycznej PSE
Energia ze wszystkich trzech farm wiatrowych będzie wyprowadzona na ląd w miejscowości Lędowo. Kable zostaną poprowadzone metodą bezwykopową przez podziemne przejście na granicy morza i lądu. Stąd energia z projektów Bałtyk 2 i 3 popłynie dalej do stacji elektroenergetycznej PSE Słupsk-Wierzbięcino, a z projektu Bałtyk 1 do stacji Krzemienica.
Wiatr na morzu osiąga wyższą i bardziej jednostajną prędkość niż na lądzie. Morskie farmy wiatrowe wykorzystują go do produkcji czystej i odnawialnej energii elektrycznej. Aby jak najlepiej wykorzystać ten potencjał, stawiamy na morzu bardzo duże turbiny. Wytwarzana w nich energia przesyłana jest kablami zakopanymi pod dnem morza.
Nasze morskie farmy wiatrowe na Bałtyku, wraz z infrastrukturą przyłączeniową, realizowane są zgodnie z najlepszymi międzynarodowymi praktykami środowiskowymi. Dzięki temu możemy dostarczać do Polski energię wiatrową przy jednoczesnej ochronie wrażliwych ekologicznie ekosystemów.
Wieża Eiffla
Morska turbina wiatrowa
Pałac Kultury i Nauki
Lokalne inwestycje, dodatkowe przychody dla gminnych budżetów i nowe miejsca pracy. Budowa morskich farm wiatrowych niesie wiele korzyści dla Pomorza.
Realizowane przez nas inwestycje wygenerują nowe wpływy podatkowe, a także około 10 000 nowych miejsc pracy bezpośrednio przy budowie i eksploatacji morskich farm oraz pośrednio w łańcuchu dostaw w całej Polsce.