Edukacja w offshore

Akademia Kompetencji Morskich 

Edukacji w całości poświęcony jest nasz Program Flagowy ”Akademia Kompetencji Morskich”. To nasz sposób na podnoszenie kwalifikacji potencjalnych pracowników krajowego sektora energetyki morskiej. Inicjujemy i wspieramy szkolenia i konsultujemy programy nauczania na różnych szczeblach. Program ma na celu także organizację praktyk i staży we współpracy z doświadczonymi firmami i instytucjami zagranicznymi.

Odkrywaj Programy Flagowe

Infrastruktura Ogólna Morskich Farm Wiatrowych

Infrastruktura Ogólna Morskich Farm Wiatrowych

Inicjatywy edukacyjne

Edukacja jest jednym z filarów naszych działań, ponieważ od jakości przyszłych kadr zależy rozwój morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku. Dlatego już w 2015 roku, jako pierwsi w Polsce, przeprowadziliśmy ponad roczną, kompleksową kampanię edukacyjno-informacyjną dotyczącą morskich farm wiatrowych. Od tamtej pory aktywnie angażujemy się w inicjatywy skierowane do uczniów i studentów na każdym poziomie edukacji.

Dla uczniów szkół podstawowych

Wspólnie z Gminą Miejską Rumia i Rumia Invest Park podpisaliśmy List Intencyjny w sprawie współpracy w ramach Pomorskiego Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Odnawialnej. Uczestniczymy w bezpośrednich spotkaniach z młodzieżą, rozpowszechniając wiedzę o morskiej energetyce wiatrowej.

Dla uczniów szkół średnich

Uczestniczymy w warsztatach dla uczniów szkół średnich pod nazwą "Onshore & offshore = our future" w trzech gdańskich technikach: Szkole Okrętowej i Technicznej Conradinum, Zespole Szkół Energetycznych w Gdańsku i Zespole Szkół Morskich w Gdańsku.

Dla studentów

Nawiązaliśmy współpracę z Wydziałem Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej, kształcącym przyszłych pracowników sektora morskiej energetyki wiatrowej. Dzięki temu słuchacze studiów podyplomowych mają dostęp do najnowszej wiedzy w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej.

W ramach witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Dowiedz się więcej.