Nasze projekty realizujemy zgodnie z najlepszymi międzynarodowymi standardami. Łącząc polskie i norweskie doświadczenia, prowadzimy pięć Programów Flagowych, które wspierają transformację energetyczną Polski na wielu płaszczyznach.
Centrum Promocji i Informacji
Podstawą każdej świadomej zmiany jest powszechny dostęp do informacji. W ramach Programu angażujemy się w dialog z lokalną społecznością, dostawcami oraz innymi interesariuszami. Zależy nam, aby poprzez transfer wiedzy podnosić świadomość społeczną na temat korzyści płynących z rozwoju morskiej energetyki wiatrowej i zwiększać udział polskich firm w łańcuchu dostaw dla offshore wind.
Inicjatywy w ramach Programu
- utworzenie portalu jako centrum wiedzy o projektach
- działania informacyjne na temat projektów
- zaangażowanie krajowych i lokalnych interesariuszy
- promocja turystyki regionalnej
Akademia Kompetencji Morskich
Program ukierunkowany jest na podnoszenie kwalifikacji kadr krajowego przemysłu energetyki morskiej, w tym inicjowanie i wspieranie szkoleń, programów nauczania na różnych szczeblach, organizacja praktyk i staży, inicjowanie współpracy w tym zakresie z doświadczonymi firmami i instytucjami zagranicznymi.
Inicjatywy w ramach Programu
- współorganizacja warsztatów “Onshore + Offshore = Our Future” dla uczniów szkół ponadpodstawowych z Gdańska w partnerstwie z Pracodawcami Pomorza, kwiecień 2022
- współorganizacja zajęć edukacyjnych i doradztwa zawodowego dla ośmiu klas szkół podstawowych z Rumii we współpracy z Rumia Invest, maj-czerwiec 2022
- udział w targach edukacyjnych EduOffshore w Gdańsku, marzec 2023
Pakiet Zobowiązań Kontraktowych
Zależy nam, aby jak najwięcej polskich firm włączyło się w globalny łańcuch dostaw. Dlatego w ramach Programu prowadzimy z nimi dialog i zapewniamy im transparentny dostęp do informacji projektowych. Jednocześnie promujemy polskie firmy w wśród międzynarodowych dostawców, dzielimy się z lokalnymi firmami informacjami na temat zasad współpracy i dobrych praktyk oraz inicjujemy inne działania.
Inicjatywy w ramach Programu
- Dni Dostawcy m.in. z Siemens Gamesa Renewable Energy i Hitachi Energy, od 2019 roku
- kilkudniowe warsztaty online z dostawcami Tier-1 i polskimi przedsiębiorstwami, październik 2020
- dialog z dostawcami dotyczący każdego przetargu, od 2021 roku
Centrum Innowacji Morskich
Chcemy, aby rozwój nowego sektora zwiększył innowacyjność polskiej gospodarki. Dlatego w ramach Programu wspieramy rozwój krajowych innowacji, technologii i usług poprzez opiniowanie projektów, promocję rezultatów i uruchomienie ścieżek wdrażania wybranych innowacji.
Inicjatywy w ramach Programu
- wykorzystanie innowacyjnego urządzenia polskiego start-up'u w trakcie badań środowiskowych dla Bałtyk 1
- budowanie kontaktów z polskim środowiskiem R&D
- podpisanie umowy na pierwszą edycję studiów podyplomowych PTMEW/PG
- spotkania poświęcone innowacjom w ramach współpracy ze Starterem
Program Rozwoju Portów
Celem Programu jest wsparcie zrównoważonego rozwoju zaplecza, logistyki i usług wokół portów wykorzystywanych do obsługi Projektów. Spółka angażuje się w dialog na temat utworzenia w polskim porcie zaplecza budowlanego morskich farm wiatrowych. Prowadzi intensywne działania na rzecz wspierania przedsiębiorczości lokalnej związanej z budową i obsługą Projektów oraz ich bazy serwisowej.
Inicjatywy w ramach Programu
- budowa bazy serwisowej w Łebie
- stworzenie Centrum informacji o morskich farmach wiatrowych Bałtyk w Łebie
- dialog z Zarządem Portu Morskiego w Łebie