Turbiny wiatrowe

Sprawdź listę interesujących Cię komponentów i usług. Skontaktuj się z odpowiednim dostawcą Tier 1, aby dowiedzieć się więcej i sprawdzić możliwości współpracy w danym obszarze dostaw.

Projektowanie

Dostawca Tier 1

Siemens Gamesa

Projekt

Bałtyk 2 i 3

Zaprojektowanie morskiej turbiny wiatrowej to złożony proces, który rozpoczyna się od zrozumienia kluczowych dla farmy wiatrowej parametrów - warunków środowiskowych, takich jak prędkość wiatru, głębokość wody i typ dna morskiego. Turbina składa się z kilku głównych elementów: wieży, wirnika z łopatkami, gondoli (gdzie znajduje się generator i inne kluczowe komponenty). Proces projektowania musi brać pod uwagę możliwości serwisowania i utrzymania turbiny, a także jej wpływ na środowisko naturalne. Ważne jest, aby konstrukcja była odporna na ekstremalne warunki pogodowe i mogła działać efektywnie przez długie lata. W projektowaniu turbiny kluczowe są kompetencje z obszaru aerodynamiki, mechaniki, elektroniki, a także warunków środowiskowych. Producenci turbin wiatrowych tworzą własne projekty turbin, jednak wielokrotnie wspierają się profesjonalnymi usługami zewnętrznymi w obszarze badań, projektowania czy analiz.

Kontakt z dostawcą

Prefabrykacja

Dostawca Tier 1

Siemens Gamesa

Projekt

Bałtyk 2 i 3

Produkcja morskiej turbiny wiatrowej uwzględnia przygotowanie trzech jej kluczowych części: gondoli, wirnika i wieży. Gondola zawiera elementy, takie jak: płyta główna, główne łożysko, wał główny, skrzynię biegów, generator, układ wyprowadzenia mocy i systemy kontrolne i sterowania. Wewnątrz gondoli znajdują się również systemy pomocnicze jak hamulce, chłodzenie, elementy ochrony przeciwpożarowej. Wirnik składa się z łopat wykonanych z materiałów kompozytowych, odlewu głównego, łożysk łopat i układów obrotu łopat. Wieża, na której umieszczona jest gondola z wirnikiem, jest wykonana ze stali spawanej na specjalistycznych liniach produkcyjnych i zawiera różne dodatkowe elementy, takie jak drabiny, kable, oświetlenie.  Produkcja energii wiatrowej na morzu odbywa się w bardzo wymagającym środowisku, dlatego każdy element z osobna, jak i złożony z nich system, musi być szczególnie wytrzymały i bezpieczny.

Kontakt z dostawcą

Transport i instalacja

Dostawca Tier 1

Więcej informacji wkrótce...

Projekt

Bałtyk 2 i 3

Podstawowy scenariusz obejmuje transport i instalację turbin wiatrowych (WTG), ich fundamentów oraz fundamentów z platformami dla morskich stacji transformatorowych (OSS) w ramach jednego kontraktu, w tym następujące konstrukcje w ramach pakietu:

  • Czarter jednostki instalacyjnej WTG (WTIV)

Wybrany dostawca w swoim zakresie posiadać będzie poniższe aktywności:

  • Inżyniering instalacji i wsparcia instalacji
  • Jarzma i oprzyrządowanie
  • Kafary
  • Systemy redukcji hałasu palowania
  • Osprzęt cementujący
  • Kraty i osprzęt transportowy
Kontakt z dostawcą

W ramach witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Dowiedz się więcej.