Planowany udział polskich dostawców w projektach Bałtyk 2 i 3
Odkryj korzyści, jakie niosą morskie farmy wiatrowe dla Ciebie i Twojego otoczenia
Dialog i lokalne zaangażowanie
Cykliczne spotkania z mieszkańcami
Prowadzimy otwarty dialog i organizujemy regularne konsultacje z lokalną społecznością. Stały kontakt z mieszkańcami, przedsiębiorcami, rybakami i innymi użytkownikami morza ma dla nas ogromne znaczenie.
Warsztaty z lokalną administracją
Organizujemy cykliczne spotkania informacyjne mające na celu szerzenie wiedzy, podnoszenie kwalifikacji i wymianę doświadczeń z przedstawicielami administracji oraz instytucji bezpośrednio zaangażowanych w rozwój morskich farm wiatrowych w Polsce.
Lokalne wydarzenia
Aktywnie uczestniczymy w życiu lokalnej społeczności. Udział w ważnych dla niej wydarzeniach pozwala nam prowadzić dialog z mieszkańcami, turystami, lokalnymi organizacjami i przedsiębiorcami.
Współpraca z lokalnymi instytucjami
Współpracujemy z instytucjami, które mają wpływ na rozwój naszych projektów oraz wspierają nas w ocenie oddziaływania morskich farm wiatrowych na środowisko.
Spotkania z mieszkańcami i lokalną administracją są częścią naszego Programu Flagowego ”Centrum Promocji i Informacji”
Współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami
Maksymalizujemy zaangażowanie lokalnych firm. Łączymy polskich przedsiębiorców z międzynarodowymi partnerami posiadającymi know-how w branży morskiej energetyki wiatrowej. Wspieramy budowę polskiego łańcucha dostaw i zwiększamy szansę krajowych dostawców na dołączenie do projektów inwestycyjnych na całym świecie. Nasze inwestycje to także nowe możliwości rozwoju dla lokalnych firm z branży turystycznej i gastronomicznej. Działania te wdrażany w ramach naszego Programu Flagowego ”Pakiet Zobowiązań Kontraktowych”.
Szacunkowa wartość projektów Bałtyk 2 i 3
Odwiedź nasze Centrum informacji o morskich farmach wiatrowych w Łebie
Lokalizacja
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek
10:00 - 14:00
Telefon kontaktowy
+48 798 970 068
Inicjatywy edukacyjne i społeczne
Współpraca z uczelniami
Angażujemy się w kształcenie przyszłych pracowników morskiej energetyki wiatrowej. Od 2019 roku współpracujemy z Wydziałem Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej, a od 2022 r. z Pomorskim Centrum Kompetencji Morskiej Energii Odnawialnej, powołanym przez lokalne samorządy oraz Rumia Invest Park.
Nowe perspektywy zawodowe
Farmy wiatrowe na morzu to nieograniczone możliwości rozwoju dla specjalistów z bardzo wielu dziedzin: od zawodów technicznych, inżynierów i programistów po prawników, finansistów i marketingowców. Dlatego inwestujemy w edukację i rozwój kadr na Pomorzu. Wdrażamy także własne programy: ”Akademię Kompetencji Morskich” oraz ”Centrum Innowacji Morskich”.
Nowych miejsc pracy na pomorzu i w Polsce w cyklu życia projektów
Minimalny okres działania farmy