Założenia projektów zaprezentowane na spotkaniu informacyjnym dla administracji

W ramach rozpoczęcia drugiej fazy rozwoju projektów MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III, 27 października w Gdańsku odbyło się spotkanie informacyjne dla przedstawicieli organów administracji publicznej, które będą zaangażowane w szeroki proces wydawania decyzji i pozwoleń związanych z rozwojem sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.


Zorganizowane przez JV Equinor i Polenergii spotkanie kick-off, które zgromadziło ponad 60 uczestników z 26 instytucji, było okazją do zaprezentowania szczegółów dotyczących obecnej fazy rozwoju projektów, planowanego harmonogramu inwestycyjnego oraz przybliżenia kluczowych elementów technologicznych, które znajdą zastosowanie w poszczególnych elementach projektów. Transparentne przekazywanie informacji i tworzenie możliwości do zdobycia jak najszerszej wiedzy dotyczącej innowacyjnych projektów w ramach nowopowstającego sektora morskiej energetyki wiatrowej oraz otwarty dialog z interesariuszami to kluczowe aspekty procesu inwestycyjnego, które Equinor i Polenergia wdrażają na każdym etapie rozwoju projektów. Cieszymy się, że spotkanie wpisujące się w założenia umowy sektorowej w zakresie dialogu inwestorów i przedstawicieli administracji, spotkało się z tak dużym zainteresowaniem. Rozpoczęty dialog będzie kontynuowany w ramach szerokiej polityki informacyjnej projektów oraz spółek.

16 lis 2021

W ramach witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Dowiedz się więcej.