dostawca tier 1
Ramboll
Projekt
Bałtyk 2 i 3
Sprawdź listę interesujących Cię komponentów i usług. Skontaktuj się z odpowiednim dostawcą Tier 1, aby dowiedzieć się więcej i sprawdzić możliwości współpracy w danym obszarze dostaw.
Ramboll
Bałtyk 2 i 3
Projektowanie fundamentów dla morskich farm wiatrowych to złożony proces, który zaczyna się od szczegółowego badania warunków geotechnicznych dna morskiego. Inżynierowie korzystają z zaawansowanych programów do modelowania komputerowego, aby fundamenty wytrzymywały siły wywierane przez wiatr, fale i prądy morskie. Rodzaj fundamentu jest dobierany do warunków panujących na danym obszarze morskim. Dokumentacja projektowa uwzględnia najwyższy poziomu kontroli jakości, regulacje budowlane i normy bezpieczeństwa. Ta dokumentacja jest następnie wykorzystywana do uzyskania niezbędnych pozwoleń. Cały proces jest ściśle monitorowany przez zespół doświadczonych inżynierów, dbających o zgodność projektu z założeniami budowy farmy.
Ramboll
Jednym z najważniejszych aspektów projektowania morskich farm wiatrowych jest fundament podtrzymujący konstrukcję turbiny i przenoszący obciążenia na grunt.
Przed zaprojektowaniem fundamentu podmorskiego inżynierowie muszą przeprowadzić badania terenu i scharakteryzować podłoże, aby uzyskać informacje o stanie dna morskiego i właściwościach geotechnicznych. Kolejnym krokiem w projektowaniu fundamentu jest wykonanie analizy obciążeń i określenie kryteriów projektowych. Analiza obciążenia polega na oszacowaniu wielkości i kierunku sił i momentów działających na fundament pod wpływem wiatru, fal, prądów i pracy turbiny. Kryteria projektowe obejmują określenie dopuszczalnych granic przemieszczenia, obrotu, naprężenia, odkształcenia i zmęczenia fundamentu i podłoża. Analiza obciążenia i kryteria projektowe zależą od rodzaju fundamentu, modelu turbiny, warunków środowiskowych oraz norm i przepisów projektowych. Na podstawie badań terenu, charakterystyki gruntu, analizy obciążeń i kryteriów projektowych inżynierowie mogą wybrać i zoptymalizować najbardziej odpowiedni rodzaj fundamentu i wymiary dla morskiej turbiny wiatrowej.
Sif Group
Bałtyk 2 i 3
Dostawa łącznie 100 fundamentów pod morskie turbiny wiatrowe składające się z monopali i elementów przejściowych oraz fundamentów kratownicowych wraz akcesoriami i wyposażeniem.
Komponentami MFW wchodzącymi w skład procesu zakupowego są:
Smulders
Bałtyk 2 i 3
Produkcja elementów przejściowych TP (“Transition Piece”) obejmuje dostawę łącznie do 100 elementów przejściowych (pomiędzy morską turbiną wiatrową a monopalami) wraz akcesoriami i wyposażeniem.
Zakres prac dla produkcji TP obejmuje:
Komponentami TP wchodzącymi w skład tego procesu zakupowego są:
Heerema
Bałtyk 2 i 3
Podstawowy scenariusz obejmuje transport i instalację turbin wiatrowych (WTG), ich fundamentów oraz fundamentów z platformami dla morskich stacji transformatorowych (OSS) w ramach jednego kontraktu, w tym następujące konstrukcje w ramach pakietu:
Wybrany dostawca w swoim zakresie posiadać będzie poniższe aktywności:
W ramach witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Dowiedz się więcej.