Landfall (miejsce wyjścia na ląd)

Sprawdź listę interesujących Cię komponentów i usług. Skontaktuj się z odpowiednim dostawcą Tier 1, aby dowiedzieć się więcej i sprawdzić możliwości współpracy w danym obszarze dostaw.

Projektowanie

Dostawca tier 1

Janicki

Projekt

Bałtyk 2 i 3

Miejsce wyjścia na ląd będzie znajdowało się około 3 km na zachód od Ustki i około 400 m na wschód od miejsca wyjścia na ląd kabla SwePol Link. Wyjście na ląd będzie wykonane z zastosowaniem metody bezwykopowej tj. horyzontalnego przewiertu sterowanego (HDD) lub mikrotunelingu tak aby nie naruszyć pasa wydm stanowiących część pasa nadbrzeżnego.

Kontakt z dostawcą

Dostawca Tier 1

VSH

Projekt

Bałtyk 2 i 3

Kontakt z dostawcą

Budowa

Dostawca Tier 1

Q1, 2024

Projekt

Bałtyk 2 i 3

"Landfall" odnosi się do miejsca, w którym podmorskie kable energetyczne z morskiej farmy wiatrowej docierają do lądu, łącząc się z lądową infrastrukturą energetyczną. Jest to kluczowy etap w procesie dostarczania energii z morskich turbin wiatrowych do krajowej sieci energetycznej. Wybór odpowiedniego miejsca dla "landfall" wymaga dokładnych badań geologicznych i środowiskowych, aby zapewnić bezpieczne i efektywne połączenie Kable są zakopane pod dnem morskim, chroniąc je przed uszkodzeniami i minimalizując wpływ na środowisko morskie. Proces ten wymaga specjalistycznego sprzętu i zaawansowanej technologii. Po dotarciu na ląd, kable są dalej zakopywane, aby zapewnić ich ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Miejsce "Landfall" jest często wyposażone w specjalne urządzenia do monitorowania i kontroli jakości przesyłanej energii. Wszelkie prace związane z "Landfall" muszą być przeprowadzane z uwzględnieniem lokalnych przepisów i norm środowiskowych. Ostateczny cel prac to zapewnienie nieprzerwanego i bezpiecznego przesyłu energii z morskiej farmy wiatrowej do odbiorców na lądzie.

Kontakt z dostawcą

W ramach witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Dowiedz się więcej.