Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla MFW Bałtyk I złożony

Po wykonaniu niezbędnych prac badawczych i analitycznych oraz opracowaniu wymaganej dokumentacji, spółka realizująca projekt MFW Bałtyk I złożyła do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku wniosek o wydanie decyzji środowiskowej.


Rozpoczęcie procedury związanej z uzyskaniem wymaganych decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach stanowi kamień milowy w realizacji największego wspólnego projektu Equinor i Polenergii na Morzu Bałtyckim o mocy do 1560 MW. Złożenie wniosku dotyczącego MFW Bałtyk I możliwe było po przeprowadzeniu ponadrocznego, kompleksowego przedinwestycyjnego programu badań środowiska morskiego. Wraz z wnioskiem została przekazana Karta Informacyjna Przedsięwzięcia oraz inne załączniki wymagane prawem na etapie ustalania zakresu raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.

25 maj 2022

W ramach witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Dowiedz się więcej.